رفع مو زائد در کرج با لیزر

رفع موهای زائد با لیزر در کرج

رفع موهای زائد با لیزر در کرج

یکی از روش های نوین جهت رفع موهای زائد بدن، انجام لیزر است. دستگاه لیزر موهای زائد به بهترین شکل و در کمترین زمان مانع از رشد مجدد موهای زائد بدن میشود.یکی از مهمترین خدمات کلینیک سامان اسکین کرج ، رفع موهای زائد با لیزر در کرج است که برای مراجعه کنندگان توسط متخصص پوست و مو انجام میشود.

افرادی که برای رفع موهای زائد بدن، لیزر را انتخاب میکنند بایستی درباره این روش درمانی نکات مهمی را بدانند زیرا موثر بودن لیزر بدن، به رنگ پوست و ضخامت مو نیز بستگی دارد. به عبارتی دیگر افرادی که موهای نازک و کرکی دارند بهتر است آن مناطق بدن را لیزر نکنند زیرا نتیجه عکس داشته و رشد موها بیشتر می شوند در این متن درباره رفع موهای زائد به صورت کامل و مختصر توضیحاتی ارائه میکنیم.

 

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در کرج به یک راه حل فوق العاده محبوب برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن و صورت تبدیل شده است. این روش کم تهاجمی از پرتوهای متمرکز نور برای هدف قرار دادن انتخابی فولیکول های مو در زیر سطح پوست استفاده می کند.

اما سوالات بسیاری از افراد این است که آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟ آیا در نهایت می توانید برای همیشه با اصلاح یا اپیلاسیون خداحافظی کنید؟ یا در نهایت موها دوباره رشد خواهند کرد؟

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی است که از نور بسیار متمرکز برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. در طول درمان، پالس های کنترل شده نور لیزر به سمت فولیکول های مو هدایت می شود و توانایی آنها را برای رشد مجدد غیرفعال می کند.

لیزر صورت در کرج

طرز کار لیزر موهای زائد

دستگاه های لیزر موهای زائد پرتوهایی از نور بسیار متمرکز تولید می کنند که به طور انتخابی ملانین را هدف قرار می دهد، رنگدانه ای که به مو رنگ می دهد. این انرژی نور توسط ملانین موجود در فولیکول های مو در زیر سطح پوست جذب می شود.

نور جذب شده به گرما تبدیل می شود و به طور موثری به فولیکول آسیب می زند بنابراین دیگر نمی تواند مو تولید کند. پوست و بافت اطراف در این فرآیند نسبتاً سالم می مانند.

درمان‌ها روی مو با رنگدانه تیره بهترین کار را دارند، زیرا ملانین نور لیزر را به بهترین شکل جذب می‌کند. درمان موهای نازک رنگ روشن سخت تر است.

 

مقایسه لیزر موهای زائد و روش های سنتی

لیزر مو زائد در کرج در پتانسیل خود برای ایجاد ریزش دائمی موهای زائد از سایر روش های حذف مو جدا می باشد. در اینجا نحوه مقایسه آن آمده است:

  • اصلاح، موها را فقط به صورت سطحی از بین می برد و فولیکول مو دست نخورده باقی می ماند و موها به سرعت رشد می کنند.
  • اپیلاسیون کل تارهای مو را ریشه کن می کند اما باید مرتباً تکرار شود زیرا فولیکول مو آسیب ندیده باقی می ماند.
  • دستگاه های اپیلاتورشبیه اپیلاسیون هستند. آنها به طور موقت موها را از بین می برند اما هیچ تاثیر طولانی مدتی بر رویش مجدد مو ندارند.
  • الکترولیز فولیکول های مو را به صورت جداگانه با استفاده از فرکانس های رادیویی موج کوتاه که توسط یک پروب نازک منتقل می شود، از بین می برد. کاهش دائمی ممکن است اما نیاز به درمان های تکراری متعددی دارد.
  • فناوری لیزر تنها روشی است که می‌تواند فولیکول‌های مو را در سراسر ناحیه مورد نظر پوست به سرعت و به طور موثر به طور دائم از کار بیندازد.

در حالی که لیزر موهای زائد پتانسیل ارائه نتایج دائمی را دارد، عوامل متعددی وجود دارد که موفقیت طولانی مدت را تعیین می کند.

تعداد جلسات مورد نیاز لیزر موهای زائد

حذف کامل و دائمی موهای زائد یک فرآیند تدریجی است که به چندین درمان در طی چندین ماه نیاز دارد. فقط بعد از یک جلسه این اتفاق نمی افتد.

رشد مو در فازها اتفاق می افتد و لیزر فقط فولیکول های در حال رشد فعال را تحت تأثیر قرار می دهد. فولیکول های خفته باید در زمان مناسب درمان شوند.

فولیکول‌ها با سرعت‌ها و چرخه‌های متفاوتی رشد می‌کنند، بنابراین چندین جلسه برای غیرفعال کردن تمام موها در یک ناحیه خاص مورد نیاز است.

اکثر افراد به جای حذف 100% مادام العمر، کاهش دائمی مو را تجربه می کنند. کاهش قابل توجه اغلب اهداف زیبایی را برآورده می کند.

به طور متوسط، 6 تا 8 جلسه با فاصله 4 تا 6 هفته از هم برای رسیدن به 90 درصد حذف دائمی مو در ناحیه خاصی از پوست مورد نیاز است. با این حال، با توجه به پوست بدن شما، ممکن است 12 جلسه یا بیشتر مورد نیاز باشد.

 

موارد موثر بر لیزر موهای زائد در کرج

  • رنگ مو : جلسات بیشتری برای موهای روشن یا نازک مورد نیاز است
  • مناطق درمان : درمان های بیشتر برای نواحی هورمونی مانند خط چانه یا بیکینی
  • تراکم مو : درمان های بیشتر برای رشد موهای ضخیم تر و متراکم
  • هورمون ها : تغییرات می تواند باعث رشد جدیدی شود که نیاز به نگهداری دارد

 

اثرات بلند مدت لیزر مو زائد

برای اکثر افرادی که تعداد جلسات توصیه شده را تکمیل می کنند، نتایج می تواند بسیار طولانی مدت و اساساً دائمی باشد. با این حال، زمان می برد تا بدن بتواند فولیکول های موی ناتوان را از بین ببرد و در طی 6 تا 12 ماه بعد از آخرین جلسه، شاهد کاهش تدریجی رشد مجدد مو خواهید بود.

در حالی که رفع مو زائد تضمینی نیست، در اکثر موارد می تواند ریزش موی دائمی را ارائه دهد، اگر به درستی تحت راهنمایی متخصص و با ثبات انجام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *