مرکز پوست و موی سامان

لیزر در کرج

دریافت مشاوره رایگان!

رفع موهای زائد در کرج

رفع موهای زائد در کرج

رفع موهای زائد در کرج

 دستگاه لیزر موهای زائد دستگاهی است که فرایند از بین بردن مو های ناخواسته یا موهای زائد را با استفاده از قرار گرفتن در معرض پالس لیزر نور انجام می دهد و منجر به از بین بردن فولیکول مو و عدم رشد مجدد مو می شود. این دستگاه ها از اواسط دهه ۹۰ میلادی به صورت تجاری در دسترس قرار گرفته اند.

در ابتدا برای پاکیزگی و به دلیل مد بودن از دستگاه لیزرها استفاده می شد. به موهایی که در نواحی مانند صورت، پشت لب، پیشانی، گوش ها، گردن، شکم و ناحیه تناسلی، پوست صورت، چانه، زیر چانه و گونه ها رشد می کند، موی زائد گفته می شود زیرا از بین بردن موهای این نواحی کاری دشوار است و از این رو برای افراد خوشایند نیست و لیزر بهترین و مؤثرترین شیوه برای رفع موهای زائد موجود در قسمت بازو، سینه، پشت و شانه است.

رفع موهای زائد در کرج

بشر تاکنون روش های زیادی برای رفع موهای زائد ابداع کرده است و امروز با توجه به موقتی بودن و دردناک بودن و عوارض روش های قدیمی، دیگر این روش ها استفاده نمی شوند و روش های جدید مانند لیزر جایگزین آن شده است.
دوره درمان لیزر به دلیل متفاوت بودن افراد و الگوی رشد موها، در هر فرد متفاوت است اما به طور میانگین برای برطرف شدن موها بین ۳ تا ۷ جلسه نیاز است.

در رفع موهای زائد با لیزر سه ویژگی از لیزر بسیار اهمیت داد. طول موج و توان لیزر و قطر لکه لیزر.
طول موج این لیزرها در ناحیه قرمز و مادونه قرمز نزدیک است و هرچه طول موج لیزر بلندتر شود نفوذ آن در پوست بیشتر می شود. نکته دیگر این که با تیره شدن رنگ پوست، جذب طول موج های کوتاهتر در پوست بیشتر می شود به این معنا که لیزر با طول موج کوتاهتر درد بیشتری نسبت به لیزر با طول موج بلند برای بیمار پوست تیره ایجاد می کند.
برای از بین بردن موهای زائد با لیزر ۳ طول موج اصلی وجود دارد.

طول موج اول 1064 nm است. منبع تولید این لیزر بلور Nd: YAG یا دایود لیزر است. این طول موج مناسب برای تایپ پوست های ۴ و ۵ مناسب است. قطر لکه این لیزر حدود ۱۰ میلی متر و توان مؤثر آن حدود 20-50 J/cm² و طول پالس آن حدود ۱۵ تا ۳۰ میلی ثانیه است. دوره درمان با این لیزر ۶ جلسه به فواصل ۲ هفته می باشد. این لیزر بیشتر موهای با عمق زیاد و ریشه های بسیار عمیق و سیاه رنگ در پوستهای بسیار تیره را از بین می برد.

لیزر موهای زائد در کرج

طول موج مورد استفاده دیگر طول موج 755 nm است که در بازار به طول موج الکس معروف است. منبع تولید این نور بلور الکساندرایت یا دایود لیزر است. توان مورد استفاده معمولاً بین 10-40 J/cm² بوده و برای تایپ پوست یک و دو مناسب است؛ و مدت درمان با این لیزر ۶ جلسه به فاصله ۲ تا ۳ هفته است. این لیزر برای موهای سطحی و رنگ روشن در پوست های روشن مورد استفاده قرار می گیرد. تایپ پوست موجود در ایران بیشتر از نوع ۳ و ۴ است در نتیجه طول موج مناسب برای کار در ایران 808 nm دایود است. به دلیل نازک شدن و کرکی شدن موها بعد از ۳ جلسه استفاده از این طول موج بهتر است از لیزری با طول موج 755 nm استفاده شود.

مجموعه تخصصی سامان، مرکز لیزر موهای زائد در کرج برای تمامی علاقه مندان حوزه زیبایی امکانات ویژه ای را در نظر دارد.شما می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی متخصصان ما بهره مند شوید.

مزایای کلینیک سامان اسکین

  • مرکزی تخصصی با محیطی کاملا بهداشتی
  • استفاده از کادری متخصص و مجرب
  • استفاده از دانش روز دنیا
  • بالاترین میزان رضایتمندی
  • استفاده از متریال با کیفیت
  • بهره مندی از به روز ترین و با کیفیت ترین دستگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *