رفع تاتو با لیزر

پاک کردن تاتو با دستگاه کیوسوئیچ

پاک کردن تاتو با دستگاه کیوسوئیچ

پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ یکی از روش های رفع تتو محسوب می شود. اما تنها روش برای انجام این کار نیست. ما در این مطلب قصد داریم به معرفی این روش بپردازیم اما لازم می دانیم که پیش از آن تمامی راه هایی که شما برای از بین بردن تتو پیش روی خود دارید را مورد بررسی قرار دهیم و سپس از به معرفی این روش به عنوان مدرن ترین روش برای پاکسازی بپردازیم. به همین دلیل توصیه می کنیم در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید تا با تمامی روش های موجود برای رفع تتوهای زده شده بر روی اندام خود آشنا شوید.

 

مهمترین این روش ها عبارت اند از:

 • همانطور که به شما گفتیم پاک کردن تتو با دستگاه لیزر یکی از روش های مهم برای پاکسازی تتو می باشد اما روش های دیگری هم هستند که باید مورد بررسی قرار بگیرند. اولین روش و پیش پا افتاده ترین و البته قدیمی ترین روش برای پاکسازی تتو بریدن و جراحی ناحیه ای که در آن تتو یا خالکوبی زده شده و سپس دوختن ناحیه مورد نظر محسوب می شود که به دلیل تهاجمی بودن این روزها دیگر چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.

 

 • کرایوتراپی یا سرما درمانی یکی دیگر از روش هایی می باشد که شاید برای شما ناشناخته باشد اما باید بدانید که این روش بعد از بریدن نواحی تتو زده شما می تواند روش محبوبی باشد ولیکن در ادامه و با روی کار آمدن پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ این روش دیگر محبوبیت خود را از دست داد.

 

 • بیرون کشیدن رنگ به کمک یک خمیر مخصوص که یکی دیگر از روش های محبوب محسوب می شود. زمانی که این روش بر روی کار آمد آنچه که تا به این بخش در مورد روش های پاکسازی تتو به شما گفتیم فراموش شد و اکثر افراد برای پاک کردن تتوهای خود به این روش روی می آوردند.

 

 • استفاده از اسیدهای شیمیایی اگرچه به اندازه پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ خوب نیست اما روشی نوین محسوب می شود. این روش البته به دلیل آسیب های جانبی که به همراه داشت بعد از مدتی به صورت کامل از دور کنار رفته و دیگر کسی از این روش استفاده نمی کند. چرا که روش های نوین دیگری هم وجود دارند که می توانند به شما در این رابطه کمک شایانی داشته باشند.

 

 • درم ابریژن مکانیکی که از یک وسیله مخصوص برای سایش در این روش استفاده می شود. این روش یکی از روش های بسیار نوین با کمترین میزان جراحت محسوب می شود. هرچند به اندازه پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ برای شما مفید نمی باشد.

 

 • سل ابریژن که در این روش از نمک به منظور تراشیدن پوست استفاده می گردد.

 

 • میکرودرم ابریژن که در این روش پودر های کریستال اکسید آلومینیوم بر روی پوست پاشیده شده و پوست به طور سطحی تراشیده و ساییده می شود. لازم به ذکر است که در این روش فقط خالکوبی های سطحی از بین رفته و پاک می شوند.

 

 • پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ

نحوه عملکرد پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ و تعداد جلسات

پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ درمانی که شامل لیزرهای غیر لایه بردار همچون کیوسوئیچ و لیزرهای لایه بردار همچون اربیوم می باشد. لیزر کیوسوییچ موجب منفجر شدن ذرات رنگ داخل پوست شده و آن ها را به ذرات بسیار ریزی تبدیل می نماید.ذرات ریز به وسیله سلول های لاشه خوار برداشته می شوند و به تدریج دفع می گردند.

در واقع می توان گفت سلول های ایمنی خود تاتو عمل اصلی پاک شدن رنگ تاتو را انجام داده و با ریزه خواری کردن رنگ های ریز شده موجب از بین رفتن رنگ تاتو می شوند.

با توجه به اینکه رنگدانه ها در عمق های متفاوتی وارد پوست شده و رنگ های مختلف و متعددی در خالکوبی وجود دارد، نمی توان تضمینی در رابطه با پاک کردن تاتو در یک جلسه داد و برای از بین بردن و تخریب این رنگ دانه ها به جلسات متعددی نیاز است.

مزایای پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ

در صورتی که شما برای پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ اقدام کنید می توانید مزایای زیادی را تجربه کنید که این مزایا موجب می شود شما دیگر به سراغ سایر روش های درمانی نروید. اما برای اینکه بتوانید در خصوص راحت تر تصمیم گیری نمایید

برخی از مهمترین مزایای پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ عبارت اند از:

 • پاک کردن تتو با دستگاه کیوسوئیچ احتمال بروز عوارض را بسیار کم کرده و نتایج زیبایی ناشی از انجام آن بسیار بیشتر از روش های دیگر است.
 • استفاده از روش های دیگری همچون سرما درمانی، الکترو سرجری، سایش پوست یا روش های تخریبی مانند ساییدن پوست با نمک، نمای ناپسندی را در پوست ایجاد می کند که این مشکل با استفاده از لیزر کیوسوییچ به وجود نمی آید.
 • لیزر کیوسوییچ می تواند لک های پوستی را نیز به طور کامل برای شما از بین ببرد.
 • برای پاک کردن انواع تاتو با رنگ های مختلف، از بین بردن کک و مک، خال های تیره مادرزادی و همچنین Lentigo مناسب می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *